Beach ultimate, Tournaments

Ultimate Sunshine 2014

ultimate sunshine mariu meskos paulius 2014Vasaros ultimeito turnyrų sąrašas buvo šiek tiek pakoreguotas ir vietoje jau įprastinio “Jurmala Bite” turnyro, kuris šiemet nebuvo organizuojamas, vyko “Ultimate Sunshine 2014” Saulkrasti miestelyje. Šiame turnyre dalyvavo 5 latvių komandos, viena estų komanda, o Marių Meškos buvo vienintelė komanda iš Lietuvos.

Turnyras ilgam įstrigo atmintin dėl vyravusių orų, labai gausiai akmenuoto paplūdimio ir dėl dviejų nestandartinio išmatavimo žaidimo aikščių (taškų zonos buvo 3 metrais trumpesnės, o visa aikštė siauresnė 5 metrais). Žaidimai vyko po 30 minučių. Nepaisant visko turėjome greitai prisitaikyti ir pradėti rinkti pergales nuo pat pradžių, norėdami išeiti į kitą varžybų etapą užimant kuo aukštesnę poziciją turnyrinėje lentelėje.

ultimate sunshine tournament mariu meskos 2014 (6)Pirmasis mūsų susitikimas įvyko su viena pagrindinių turnyro favoričių OFK (Ogre Frisbee Club), kurį pradėjome stipriai ir tai pasiteisino. Ši komanda buvo tikrai stipri ir patyrusi, tačiau jiems pavyko sustyguoti savo žaidimą, kai meškos jau turėjo susikrovusios solidžią persvarą (+5 t.). Atsipalaidavimas kainavo keletą lengvų taškų, tačiau, neturint didesnių problemų puolant prieš vėją ar pavėjui, žaidimas baigėsi užtikrina MM pergale 9:6.

ultimate sunshine tournament mariu meskos 2014 (2)Antrasis turnyro mačas buvo su MindPV komanda, kuris praėjo pakankamai greitai ir sklandžiai. Kaip ir didžiajai daliai komandų, taip ir MindPV niekaip nepavyko užpulti prieš vėją, o pavėjui diskai buvo spaudžiami prie žemės. Nors darėme klaidų, tačiau buvome greitesni ir tikslesni, tai ir lėmė galutinį rezultatą – 11:2.

saulkrasti ultimate sunshine 2014Trečiasis susitikimas buvo su PSL (Probably some latvians) jauna ir su daug jaunimo komanda iš Ventspilio. Atkakliai gindamiesi, taškas po taško, užtikrintai judėjome pergalės link, kurią iškovojome rezultatu 11:5.

ultimate sunshine tournament mariu meskos 2014 (4)ultimate sunshine tournament mariu meskos 2014 (3)Kita priešininkų komanda – turnyro favorite laikyta Via Valmera ekipa. Per šias rungtynes reikėjo įdėti daug pastangų ne tik kovojant prieš 5 priešininkus, bet ir prieš labai stiprų vėją ir lietų. Žaidimo pradžioje nesunkiai pelnėme pirmuosius 2 taškus ir pradėjome pirmauti, tačiau nurimus vėjui oponentai pradėjo kur kas lengviau užpulti mūsų zoną tolimais metimai, o mes pradėjome daryti daug klaidų puolant – nesugebėjome pagauti disko elementariose situacijose. Deja, bet teko pripažinti, kad šį mačą geresnį žaidimą parodė latvių komanda (7:11).

Paskutinis dienos žaidimas buvo su UD mix komanda, kuris klostėsi mums kur kas lengviau negu tikėjomės. UD labai sunkiai sekėsi žaisti esant stipriam vejui, todėl jo padedami mačą baigėme pergale 10:1.

Antrą dieną oras taip pat nelepino – diena buvo stipriai vėjuota (8-10 m/s), saulės spinduliai išlįsdavo tik kartais.

ultimate sunshine tournament mariu meskos 2014 (7)ultimate sunshine tournament mariu meskos 2014ultimate sunshine mariu meskos 2014 (4)Sekmadienį turėjome paskutines rato varžybas su Tarttu Turbulence (estais), kurie nenorėjo lengvai atiduoti pergalės. Stengėmės neleisti estams pajausti žaidimo ir duoti kuo mažiau erdvės. Mums pavyko – pelnėm dar vieną pergalę 83.

Po rato rungtynių susiklostė situacija, kad visos trys komandos (OFK, MM ir Valmera) turėjom po 5 pergales ir po 1 pralaimėjimą vieni kitiems, tad likome trečioje vietoje grupėje ir pusfinalio varžybose žaidėme vėl prieš Via Valmera komanda. Šiame žaidime neleidome latviams žaisti ilgais perdavimais ir naudojom mišrią zoną, kas mums padėjo visą žaidimą būti priekyje 1-2 taškais. Po švilpuko latviams pelnius tašką ir išlyginus rezultatą 6:6, paskutinės atakos metu apmaudžiai suklydome likus labai nedaug iki taškų zonos ir perėmus diską Valmeros komanda vienu ilgu perdavimu ir įspūdingu layoutu pelnė ‘universe point’ bei atėmė iš mūsų kelialapį į finalą 6:7

Paskutinis mačas buvo dėl trečios vietos vėl su PSL komanda, kurį norėjome užbaigti užtikrinta pergale. Pučiant stipriam vėjui ir naudojant zoninę gynybą užspaudėme latvius versdami klysti arba atiduoti mums diskus. Tai puikiai atsispindėjo galutiniame rungtynių rezultate (13:1).

ultimate sunshine mariu meskos 2014 (0)ultimate sunshine tournament mariu meskos 2014 (5)Finale pirmąją vieta nesunkioje kovoje laimėjo OFK, nugalėję Valmera įtikinamu rezultatu 11:5. Galime pasiguosti ir pasakyti, kad mes buvome vieninteliai, kurie laimėjome prieš nugalėtojų komandą ir tai padarėme užtikrintu rezultatu 9:6, deja neturėjome progos to dar kartą įrodyti finale.

Žaidimo dvasios apdovanojimas atiteko OFK komandai.

Po varžybų visiems skaudėjo kojas, rankas ir kitus sumušimus bei žaizdas atsiradusias nuo akmenų (kartais ir plytų :D) esančių paplūdimyje.. mes džiaugiamės, kad mūsų paplūdimys švelnaus smėlio ir neakmenuotas :). Taip pat norėtume padėkoti pasiskolintoms Bubblicious merginoms – Agnytei ir Ramunei – už pagalbą, išlietą prakaitą ir žinoma gerą nuotaiką!

Visi nekantraudami laukiame susitinkant su visais SUN BEAM!

Komentuok / Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s