Beach ultimate, Tournaments

SUN BEAM 2014

SUN BEAM logoKlaipėdoje, II-ąjame Smiltynės paplūdimyje, liepos viduryje (19-20 d.) įvyko jau 4-asis SUN BEAM’as!

Šiemet gal ir nebuvo didžiausias SUN BEAM’as savo istorjoje, tačiau nepaisant to svečiuose turėjome dar daug kam nematytų svečių komandų iš užsienio: Zawierucha iš Lenkijos, Varšuvos, Phoenix iš Baltarusijos, Bresto, Enclave iš Rusijos, Kaliningrado, MindPV iš Latvijos, Rygos. Šis dalyvaujančių komandų sąrašas dar buvo papildytas pagrindinėmis Lietuvos komandomis: Voriai (Vilnius), Skraidantys Darmbliai (Kaunas), Kossmix (Vilnius), Velniai (Jurbarkas), net dvejomis Marių Meškų komandomis (Klaipėda) ir naujai susikūrusia komanda Sun City Colibri (Šiauliai).

Tiek Open tiek mix divizionuose pirmąją dieną vyko rato varžybos tarp komandų. Žaidimai vyko iki 13 taškų, bet ne daugiau negu 15 ir truko vos 35 minutes (pasibaigus žaidimo laikui baigiamas žasiti taškas ir +1 prie pirmaujančios komando) .

Abejas dienas oras lepino mus ir mūsų svečius. Saulė kaitino abejas dienas be debesėlių +25, tad vieni po turnyro bent pusė mūsų turėtų atrodyti gražiai įdegusių, na o kita pusė, bent jau juokingai įdegusių 🙂

Marių Meškų klubas nusprendė vėl statyti dvi komandas ir šturmuoti abu turnyro divizionus.

Marių Meškos SUN BEAM 2014 mix sudėtis: #1 Paulius, #7 Darius #9 Rūta, #11 Aidas, #21 Artūras, #23 Gintarė, #33 Ramunė

Mišrusis divizionas

Mišriąjame divizione turnyrą pradėjome susitikimu su debiutavusia nauja komanda iš Šiaulių, kuri nesukėlė kliūčių meškų kelyje ir meškos šventė pergalę rezultatu 13:0. Antra komanda su kuria teko galinėtis buvo svečiai iš Lenkijos “Zawierucha”, su kuriais yra tekę du kartus susidurti pradėjusiais metais (“Ultimate Spring Break” turnyre). Nors oponentai pasidordė likus vos 2 minutėms prieš varžybas ir aikštelėje iškarti įgjo 2 taškų pranašumą, tai privertė suklusti, susikaupti ir daryti mažiau klaidų. Antroji pergalė iškovota 11:05.
Trečias susitikimas buvo su stipriausiu varžovu, komanda “Vorai”, kurioje nuo žaidimo pradžios inciatyvą į savo rankas ėmė vorai. Mus vertė daugiau kartų klysti ir mūsų
klaidas pavesdavo savo taškais. Teko pripažinti vorų panašumą grupės varžybose rezultatu 7:12.
Paskutinis dienos susitikimas buvo su baltarusų komanda “Phoenix”, kurį  norėjome kaip galima greičiau baigti mačą ir pereiti į poilsio rėžimą. Nors oponentų ir buvo gal dvigubai daugiau, tačiau mes buvo greitesni ir tikslesni. Trečioji meškų pergalė rezultatu 12:7.

Antrąją dieną dar buvo likęs paskutinisrato susitiimas su “MindPV” komanda iš Latvijos, kur be didesnių problemų šventėme pergalę 14:5.
Po paskutinių rato varžybų situacija grupėje: 1-oje vietoje Vorai, 2-oje Meškos, 3 – Zawierucha, 4 – Phoenix.
Pusfinalyje dar kartą turėjome susitikti su Zawieruchos komanda, kurie norėjo mums atsirevanšuoti už praėjusį pralaimėjimą ir tuo pačiu pasiimti kelialapį į finalą. Meškos pradėjo susitikimą maksimaliai susikaupusios ir nuo žaidimo pradžos neleido oponentams pelnyti pirmojo taško iki tol kol įgijome solidžią persvarą (7:0). Meškos dominavo aikštelėje tiek puolime tiek gynyboje. Varžybos baigėsi užtikrintu rezultatu 13:3 su pareiškimu vorams, kad finalas lengvas nebus.
Prieš lemiamamą susitikimą pakilo vėjas, kuris yra dar viena meškų stiprioji pusė ir jo padedami mačą pradėjome lengvai įgyje 2 taškų persvarą, ko pasekoje vorai visą žaidimą turėjo vytis. Varžybos vyko taškas į tašką vedant meškoms iki rezultato 7:8, kai vorai sugabėjo išlyginti rezultatą 8:8, tačiau emocinį pranšumą vorai turėjo neilgai ir meškos vėl išsiveržė 2 taškais į priekį, pasigirdo varžybų švilpukas po kurio taškus pelnė meškos. Galutinis rezultatas 12:8.

Naudingiausios žaidėjos titulas (MVP) atiteko Ramunei (Marių Meškos # 33), ji surinko 26 naudingumo taškus, tai yra vidutiniškai po 3,7 taškus per žaidimą ir įtikinamai atitrūko nuo kitų merginų!
Tarp vyrų 40 taškų surinko du žaidėjai varžęsi finaliniame mače Kęstutis Bačkis (#77, “Vorai”) ir Paulius Brilinga (#1 “Marių Meškos”). Tokiais atvejais apdoanojimas atitenka daugiau rezulatyvių metimų atlikusiam žaidėjui, tai buvo Kęstutis Bačkis (40 taškų, vidutiniškai po 5,7 taškus per žaidimą! 

Žaidimo dvasios apdovanojimo dalybos buvo labai neįprastos. Abejos komandos, kurios galinėjosi finale surinko po tokį patį rezultatą 11,2 taško (šalia buvo Zawierucha komanda su artimu rezultatu 11,1). Aukštesnius žaidimo dvasios balus skyrė meškų komanda, todėl ir apdovanojimas atiteko meškų komandai.

SUN BEAM 2014 – MVP mišriojo diviziono rezultatai

Marių Meškos SUN BEAM 2014 open sudėtis: #4 Edgaras, #6 Marius #13 Renatas, #14 Redas, #16 Benas, #23 Benas, #25 Justinas, #30 Tadas

Open divizionas

Atvirąjame divizione Marių Meškų komanda turėjo taip pat keturis susitikimus su varžovais rarto varžybose. Pirmosios varžybos vyko su “Kossmix” komanda. Pirmąjame mače dar net nebuvo susirinkusios visos meškos 🙂 tačiau tai neturėjo įtakos mačo eigai. Galutinis rezultatas 12:6. Meškos šeštadienį buvo kiek mieguistos ir nemažai klydo, gal dėl to, kad net pusė žaidėjų dirbo naktinėse pamainose (Redžis, Norkus, Benis, Simutis) ir tik  ryte iškar atvyko į turnyrą 🙂
Antrasis susitikimas buvo su “Velnių” komanda. Velniai privertė mūsų komandą skubėti ir klysti. Ištvermė, greitis ir jėga buvo pagridniniai koziriai išplešiant pergalę šiame žaidime 10:8.
Trečias šeštadienio varžybos buvo su stipriausiu oponentu, praėjusių metų nugalėtojų, “Skraidančių Dramblių” komanda, pastarieji buvo nusiteikę laimėti ir nuo pat žaidimo pradžios įtikinamai pirmavo. Mėškoms nepavyko susitvarkyti su savo darbais aikštelėje ir teko nusileisti dramblių atakos mašinai 6:13.
Paskutinis šeštadienio žaidimas vyko su “Enclave” komanda. Ar dėl nusivylimo patyrus pralaimėjimą SD komandai, ar dėl to kad rusams labai trūko jėgų aikštelėje, meškos suvalgė oponentus 11:3.

Po rato varžybų grupėje primi liko Skraidantys Drambliai, antri – meškos, treti – velniai, ketvirti – kosmix’ai, na o rusams turnyras jau pasibaigė.
Sekmadienį norint pasidabinti aukso medaliais meškos turėjo laimėti visus likusius susitikimusmus. Pusfinalyje meškos antrą kartą susitiko su velniais. Mačas buvo nervingas, daug fizinio kontakto, tačiau stipresni ir komandiškesni buvo Klaipėdiečiai ir rezultatu 10:8 duris į finalą uždarė velnių komandai.
Finale antrą kartą šiame turnyre susitiko meškos ir drambliai. Pakilęs vėjas finalo metu žinoma buvo meškų pagalbininkas. Meškos varžybas iškat pradėjo spurtu. Vienu metu rezultatas tapo nepadoriu 9:4 meškų naudai ir kiek atsipalaidavus pranašumą drambliai sumažino, bet varžybų laimėti nepavyko. Galutinis finalo rezultatas 11:8.

Atvirąjame divizone naudingiausio žaidėjo titulas jau tradiciškai atiteko Vytautui Kazlauskui (#2 “Skraidantys Drambliai”), 43 taškai, vidutiniškai po 7,1 taškus per varžybas. Artimiausias rezultatas buvo tik pas Redą ir Marių – po 24 taškus.

Žaidimo dvasios apdovanojimas atiteko “Kossmix” komanai iš Vilniaus.
Na, o BS komandos žaidėjai prisijungę prie Velnių komandos su savimi atsinešė nesupratimą į Velnių komandą kaip ir už ką yra skiriami žaidimo dvasios balai.

SUN BEAM 2014 – MVP atvirojo divziono rezultatai

Dėkojame visiems dalyvavusiems ir tikimės susitikti su visais vėl pas mus svečiuos Klaipėdoje! 🙂

2014 SUN BEAM MM games

Komentuok / Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s