Tournaments

LUČ 2016

Lietuvos uždarųjų patalpų čempionatas 2016

LUCi_logo_2016

Pirmą kartą Lietuvos Ultimate‘o istorijoje uždarų patalpų Lietuvos Ultimate čempionatas (LUČ) įvyko lygos principu: buvo 4 etapai. Čempionatas vyko trijuose miestuose: Klaipėdoje, Jurbarke bei Vilniuje, jame dalyvavo  6 komandos iš visos Lietuvos: Vilniaus „Vorai“ ir „KossMix“, Kauno „Skraidantys drambliai“, Klaipėdos „Marių Meškos“, Jurbarko „Velniai“ ir naujai atgimusi legendinė komanda iš Zarasų „Taškas“.

2016 LUCi MM (1)2016 LUCi MM (2)2016 LUCi MM (3)Turnyras startavo vasario 6 d. Klaipėdos „LCC Michealsen“ centre. Atidarymo varžybas žaidė šeimininkai  iš Klaipėdos „Marių Meškos“, bei svečiai iš Jurbarko „Velniai“. Susitikimą labiau susikaupę pradėjo ir iškart į priekį išsiveržė „Velniai“. Klaipėdiečiai atrodė apsnūdę ir tuo pasinaudoję jurbarkiečiai įsiveržė į priekį ir išlaikė persvarą iki pat varžybų pabaigos – varžybos baigėsi 11:8 klaipėdiečių nenaudai. Antrasis susitikimas Meškoms buvo su komanda iš Vilniaus „Vorai“. Šį susitikimą aktyviau pradėjo klaipėdiečiai ir įšsiveržę į prieki trimis taškais parodė vilniečiams, kad „Marių meškos“ neatėjo į aikštelę pralaimėti. Tačiau po tokios aktyvios pradžios vilniečiai susiėmė išlygino rezultatą ir po minutės pertraukėlės perėmė iniciatyvą į savo rankas: laimėjo varžybas rezultatu 11:5. Paskutinės pirmojo etapo varžybos klaipėdiečių laukė su komanda iš Zarasų „Taškas“. Visos varžybos klostėsi įtemptai „taškas į tašką“ ir nei viena komanda nesiruošė pripažinti varžovų pranašumo. Nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis varžybų akimirkomis. Paskutinėje atakoje dar turėję progą iškovoti pirmąją pergalę klaipėdiečiai deja jos neišnaudojo ir padarę lemtingą klaidą atidavė pergalę varžovams iš Zarasų. Varžybos baigėsi rezultatu 10:9. Kaip bebūtų apmaudu pirmąjį ratą Meškoms nepavyko iškovoti nei vienos pergalės. Tačiau komanda iš Klaipėdos nenuleido galvų ir sukaupę nemažai sportinio užsispyrimo laukė antrojo etapo.

Antrasis etapas įvyko vasario 20 d. Vilniuje „Gedimino technikos universiteto“ sporto salėje. Pirmasias antrojo etapo varžybas taipogi žaidė komanda iš Klaipėdos „Marių Meškos“ kuri susitiko su komanda iš Vilniaus „KossMix“. Abi komandos varžybas pradėjo vangokai, darė nemažai klaidų, tačiau įpusėjus varžyboms „pabudo“ ir susiėmė. Varžybos klostėsi įtemptai, nei viena komanda nesugebėjo įgyti didesnio pranašumo, tad nugalėtojas sprendėsi varžybų pabaigoje, o pabaigą šį kartą geriau sužaidė išvadas iš praeito etapo padariusi komanda iš Klaipėdos. Vilniečiai buvo įveikti rezultatu 9:10. Antrąsias varžybas „Marių meškos“ žaidė su komanda iš Kauno „Skraidantys drambliai“. Po pergalės Klaipėdos komanda buvo nusiteikusi karingai – nuo pat varžybų pradžios kibo Drambliams į atlapus. Pademonstravę puikią ginybą „Marių meškos“ privertė kauniečius gana dažnai klysti. Pasinaudojus tomis klaidomis buvo įgyta persvara, kuri leido klaipėdiečiams perimti iniciatyvą į savo rankas. Galime pridurti, kad šios varžybos buvo vienos geriausių viso čempionato metu: buvo pademonstruotas gražus žaidimas ne tik puolime, bet ir ginyboje. Kauniečiai buvo įveikti rezultatu 9:10. Trečiąsias antrojo turo varžybas klaipėdiečiams teko žaisti su komanda iš Jurbarko „Velniai“. Meškos žengė į aikštelę nusiteikusios revanšuotis ir pradėjo varžybas su dideliu energijos užtaisu. Tačiau komanda atvyko į šį turą savo gretose turėdama tik penkis žaidėjus, todėl pritrūkus fizinių jėgų neįstengė išlaikyti aukšto varžybų tempo. Tuo pasinaudoję jurbarkiškiai greitomis bei tiksliomis atakomis tiesiog varė į nevilti klaipėdiečius ir varžybas be didesniu pastangų laimėjo „Velnių“ komanda rezultatu 11:4. Paskutines tos dienos varžybas „Marių meškos“ sužaidė su komanda iš Zarasų „Taškas“. Paskutines jėgas sukaupusi klaipėdiečiu komanda stojo į kovą. Komanda atidavė visas jėgas tačiau šviežesni ir tikslesni buvę Zarasų miesto komandos nariai įrodė savo pranašumą ir įveikė klaipėdiečius rezultatu 11:7.

LUCi 2016 2E (0)LUCi 2016 SDLUCi 2016 Vorai (1)Trečiasis etapas įvyko kovo 5 d. Jurbarke. Tai buvo paskutinis etapas, kuriame buvo žaidžiamos rato varžybos. Pirmąsias trečiojo etapo varžybas „Marių meškoms“ teko žaisti su daugkartiniais Lietuvos Ultimate‘o čempionais iš Vilniaus – „Vorais“. Iki šių varžybų „Vorai“ nebuvo patyrę nei vieno pralaimėjimo. Šios varžybos buvo ne išimtis – vilniečių komanda parodė čempionišką charakterį ir paliko komandą iš Klaipėdos be pergalės. Kaip vėliau paaiškėjo ši komanda abu ratus baigė nepatyrusi nei vieno pralaimėjimo. Antrąsias varžybas uostamiesčio atstovai žaidė su vilniečiais „KossMix“ kurią pirmąjame rate po dramatiškos kovos įveikė minimaliu rezultatu. Šis susitikimas buvo ne ką mažiau intriguojantis. Šiose varžybose netrūko nei kovos, nei gražių epizodų. Kaip ir pirmame susitikime pranašumą pavyko įrodyti komandai iš Klaipėdos „Marių meškos“ –  „KossMix“ komanda buvo įveikta rezulatatu 10:11. Paskutiniąsias rato varžybas klaipėdiečiais sužaidė su komanda iš Kauno „Skraidantys drambliai“. Rungtynių pradžioje Aidas iš „Marių meškų“ kovodamas dėl disko nesėkmingai nusileido ir susižeidė koją. Komanda savo sudėtyje turėjo tik penkis žaidėjus, tad iškritus iš rikiuotės vienam komandos nariui liko keturiese. Tačiau komanda iš Kauno parodė aukštą žaidimo dvasią ir taip pat baigė varžybas aikštelėje žaidžiant tik keturiems žaidėjams. Tačiau, kaip bebūtu apmaudum rato varžybų pergale baigti klaipėdiečiams nepavyko ir teko pripažinti kauniečių pranašumą rezultatu 11:8. Šis pralaimėjimas užkirto visus kelius į atrinktamąsias varžybas, bei šansus iškovoti medalius. Tad po dviejų varžybų ratų, užėmus penktąją vietą bendroje rikiuotėje, liko tik vienos varžybos su komanda „KossMix“ dėl 5 vietos.

Finalinis etapas įvyko kovo 26 d. Vilniuje „Gedimino technikos universitete“. Susitikime dėl 5-6 vietų susitiko Klaipėdos „Marių Meškos“ bei Vilniaus „KossMix“ komandos. Rato varžybose nei vienos pergalės nepatyrusius vilniečius motyvavo noras turnyrą baigti bent jau su viena pergale. O išretinti traumų klaipėdiečiai atvyko garbingai kovoti iki galo ir parodyti tvirtą charakterį, kurį rodė viso turnyro metu. Privalu paminėti, kad žaisdami minimaliomis pajėgomis, neturėdami nei vieno keitimo savo gretose, Klaipėdos „Marių meškos“ rodė nagus bei iltis visose be išimties varžybose. Tačiau „nukraujavę“ ir išnaudoję visas jėgas užėmė šeštą vietą.

Mažajame finale dėl bronzos susirungė šiemet su pakilimu žaidžiantys Jurbarko “Velniai” ir Kauno “Skraidantys drambliai”, kurie iki finalinio etapo žaidė gana „banguotai“. Nuo pat susitikimo pradžios mažajame finale žaidimas buvo įnirtingas ir vyko taškas į tašką. Rungtynėms įpusėjus vienas Jurbarko ekipos žaidėjas patyrė traumą, dėl kurios nebegalėjo tęsti žaidimo. Nuo to momento kauniečių ekipai rinkti taškus ir atitrūkti nuo priešininkų sekėsi vis lengviau. „Skraidantys drambliai“ iškovojo pergalę rezultatu 13:8 ir tapo bronziniais medalininkais. Lietuvos čempionato finale susitiko be pralaimėjimų žaidžiantys Vilniaus „Vorai“ ir tik du kartus pralaimėjimus patyrusi Zarasų ekipa „Taškas“. Beje, abu kartus “Taškas” buvo nusileidusi „Vorams“. Finalo rungtynes komandos pradėjo apsikeisdamos greitomis ir rezultatyviomis atakomis. Abi komandos žaidė greitą ir technišką žaidimą. Pirmą rungtynių pusę komandos  žaidė apyligiai, tai atspindėjo ir rezultatas – po 20 min. jis buvo 6:6. Antroje žaidimo pusėje komandos vėl žaidė taškas į tašką, bet minimalią persvarą įgijo „Vorai“. Po poros iš eilės blokuotų diskų ir „Vorų“ pelnytų taškų jie išsiveržė į priekį. Zarasų „Taškui“ pradėjus klysti „Vorai“ didino savo taškų kraitį iki 15:9.

Aukso medalius iškovojo taip pralaimėjimo kartėlio LUČ ir nepatyrę Vilniaus „Vorai“. Sidabras atiteko Zarasų komandai „Taškas“.

LUCi 2016 final standings

2016 LUCi Vorai 1 vt.Viso čempionato metu buvo fiksuojami įmesti bei pagauti taškai. Pagal šį rodiklį daugiausia taškų per varžybas pelnė Klaipėdos komandos „Marių Meškos“ žaidėjas Darius Žukauskas – 5,18 taškų per žaidimą (iš viso 57 taškai). Finale pagal įmestus, pagautus, perimtus ir blokuotus diskus buvo renkamas naudingiausias finalo žaidėjas. Šis apdovanojimas atiteko Vilniaus „Vorų“ atstovui  Kęstučiui Bačkiui – 7,5 naudingumo balai.

LUČ rezultatai čia –

Lietuvos lėkščiasvydžio čempionato žaidimo dvasios apdovanojimas atiteko klaipėdiečių ekipai „Marių Meškos“.

2016 LUCi MM (4)

Susitinkam ant smėlio! 😉

Komentuok / Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s