Tournaments

Ledinis diskas 2017

ledinis-diskas-logoLietuvos ultimeito bendruomenė, tradiciškai, kasmet susitinka sausio mėnesį Jurbarko mieste rengiame turnyre “Ledinis diskas”! Sporto varžybas organizuoja Jurbarko sporto klubas “Velniai”. Smagu tai, kad Marių Meškos dalyvavo visuose Ledinio disko turnyruose. Ne išimtis meškoms buvo ir 2017-ieji.

Vieneims staigmena, kiti to ir tikėjosi, na o pačios meškos nelabai nustebo kai iš didelio būrio norinčių atstovauti klubą varžybose liko vos keli žaidėjai, kurie ir išvyko į Jurbarką. Klaipėdiečių gretos buvo minimalios – 5 žaidėjai: Aidas, Artūras, Darius ir meginos iš “Drop That Smile” klubo: Monika, bei Barbora!
Svarbu paminėti, kad rungtynės vyko “Open” divizione, o ne mišriąjame ir meškoms teko varžytis prieš dažniausiai labai gerai ir iš atletitiškų vyrukų sudėtas priešininkų komandas.

Turnyro metu “Marių Meškos” turėjo iš viso penkias rungtynes po 30 minučių: pirmosios trys B grupės rungtynės su šeimininkais “Velniais” (8:11), svečiais iš Latvijos “Night Watch” (8:11) ir gerai pažystama komanda iš Vilniaus “KossMix” (11:12).

07Trumpai apidbūdinti galima visas rungtynes, kaip rungtynes kuriose meškos nesunkiai atrdaro priimtiną žaidimo tempą ir su visomis komandomis žaidė taškas į tašką. Du meškų bokštai, Aidas ir Darius, buvo taškų gaudymo mašinos, kartas nuo karto paįvairinant puolimą, taškų zonoje sužaista su mažesniais žaidėjais: Artūru, Monika, Barbora. Merginos su Artūru beveik visada darbavosi pirmojoje grandyje.

Marių Meškos @ Ledinis diskas 2017Iš esmės, žaidimas nuo pat pradžių vyko sklandžiai (puolimas), žinoma, buvo gaila, kad meškų komanda negalėjo tiek jėgų skirti ir gynybai kaip kad priešininkai skirdavo meškoms. Visos trys rungtynės grupėje buvo pralaimėtos, tačiau nedideliui skirtumu ir tik priešininkams įgyjant iniciatyvą rungtynių pabaigoje. Nė viena komanda negavo lengvos pergalės, net ir matytdami, kad MM yra tik iš 5 žaidėjų.

03Marių Meškos @ Ledinis diskas 2017Antras turnyro etapas buvo rungtynės prieš kitos grupės trečią poziciją užimančią komandą iš Latvijos – “Sirocco Ultimate”. Rungtynėse nuo pat pradžių MM įgyjijo poros taškų pranašumą, kurį buvo pavykę padidinti iki 3 taškų, tačiau rungytnių pabaigoje jis buvo sumažintas. Marių Meškos šventę pirmąją pergalę rezultatu 11:9. Ši pergalė antrą kartą MM suvedė su “KossMix” ekipa. Tai buvo paskutinis dienios mačas abiems komandoms. Nugalėsianti komanda iškovos 5-ąją vietą. Abi komandos norėjo greičiau užbaigti šį susitikimą, tad sprendimai dažnai buvo skuboti. Gal kiek daugiau kartų suklydo meškos, gal per ilga pertrauka, per daug žaidimų ar tai, kad nebuvo ketimų ir pritrūko jėgų deramai sužaisti revanšinį susitikimą rungtynių pabaiga buvo palankesnė Vilniaus klubui “KossMix”, kurie šventė pergalę rezultatu – 8:11.

Septintos vietos mačą užtikrintai laimėjo “Sirocco Ultimate” prieš “Klaipėos Licėjų”.
Mažąjame finale varžėsi Kauno “Skraidantys drambliai” ir šeimininkai – Jurbarko “Velniai”. Medaliai atiteko kauniečiams.

ledinis-diskas-2017-sotgFinalas, kaip ir praėjusiais metais: Vilniaus “Vorai” ir Ogrės (Latvija) “Night Watch”. Abi komandos labai fiziškos, žaidėjai žaidžiantys labai pasiaukojančiai ir pagaunantys ir ištraukiantys net ir kosiminius metimus. Stiprensi buvo Vorai ir jie šeštą kartą tapo turnyo nugalėtojais! Sveikinimai jiems, o taip ir latvių komandai demonstravusiai gerą žaidimą!

Turnyro naudingiausias Žaidėjas – Mindaugas Mendelis – 35 t.!
“Marių Meškų” komandos MVP skaičiukai:  #5 Barbora – 8 t. (7 įm., 1 pag.), #7 Darius – 30 t. (11 įm., 19 pag.), #11 Aidas – 23 t. (9 įm., 14 pag.), #21 Artūras – 14 t.(8 įm., 6 pag.), #35 Monika – 16 t. (10 įm., 6 pag.).

Marių Meškos @ Ledinis diskas 2017Žaidimo dvasios prizas įteiktas svečiams iš Latvijos “Sirocco Ultimate” (Ryga) – 11,6 t.
“Marių Meškos” pagal žaidimo dvasią buvo antroje vietoje su 11,2 taškų per rungtynes vidurkiu.

Marių Meškoms tai buvo labai smagus turnyras, kuriame pavyko labai sėkmingai susižaisti ir turėti labai daug rezultatyvių rungtynių. Iškovota pergalių nedaug, tačiau tai buvo tą dieną meškos turėjo labai daug kokybiško ultimeito 😉

Marių Meškų vidiniu balsavimu, geriausias mešku žaidėjas išrinktas – Monika Šlamaitė!

Įdomioji statistika:

  • Marių Meškos @ Ledinis diskas 2017“Marių Meškos” sužaidė 5 rungtynes po 30 minučių – viso 2,5 val. ultimeito;
  • Visos meškos praleido tiek pat laiko aikštelėje, nei mažiau – nei daugiau 🙂
  • Meškos per 5 rungtynes pelyndavo vidutiniškai po 9,2 taško;
  • Tai meškoms jau antras “Ledinis diskas” iš eilės, kai MM dalyvauja be keitimų 🙂

Komentuok / Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s