Beach ultimate, Tournaments

Palanga Sands 2017

18035580_10154833623188884_262486612_nSportas visiems – tai festivalis apie kurį žino  turbūt dauguma, o tie kurie festivalio tokiu pavadinimu nežino, bet domisi lėkščiasvydžiu – tai tikrai žino turnyrą “Palanga Sands”.
Kurie nežino kas ir kaip, tai meškų ir kitų Lietuvos ultimeito bendruomenės pamėgtas turnyras “Palanga Sands” yra po “Sporto visiems” festivalio ‘stogu’ 😉

IMAG1426Tradiciškai, visi dalyviai buvo išmaišyti ir burtų pagalba traukiami iš disko. Organizatoriai sugalvojo, iš pradžių parinkti 6 komandų kapitonus, po to merginas (pagal patirtį) ir vyrus (pagal patirtį) gyvatėlės principu. Vieniems patinka toks principas, kiti keik teko girdėti turėjo ir įdomesnių variantų kaip paskirstyti komandas, tačiau, nepaisant visko – gavosi labai įdomios ir apyligės komandos!

Marių Meškų klubo narius, kaip ir kitų klubų narius, org. išbarstė per visas komandas: Darius Ž., Renatas S. ir Sergey K. (raudonieji), Deimantė N. ir Saulė M. (žalieji), Karolis D. (baltieji), Redas V. (mėlynieji), Artūras P. (geltonieji). Savus palaikė klubo alumnė Oksana Ž. su jaunuoju mūsų sporto entuziastu – Luku. Taip pat iš Klaipėdos dar dalyvavo ir Gediminas S., Loreta S. (su mažosiomis meškomis) bei Klaipėdos Licėjaus jaunimas.

AirBrush_20170528113746AirBrush_20170528113548AirBrush_20170528113618Po paskutinių Palangos Sands reformų, dabar žaidimai vyksta 45 minutes / 13 taškų. Pirmą dieną komandoms po 4 rungtynes, o sekmadienį – 2 rungtynes.

Smėlis Palangos paplūdimyje nėra natūralus, o ‘primaitintas iš jūros’ ir kojos jautė skirtumą… 🙂 oj kaip visi klampojo ir oj kaip sunku buvo, tačiau – sąlygos visiems lygios 🙂

Pirmą dieną be pralaimėjimų žengė mūsų merginų komanda – žalieji. Kitoms komandoms buvo geresnių ir prastesnių epizodų. Tačiau, viskas nesibaigė vien tik ultimetu. Ne ne ne, čia abejas dienas, per tarpus tarp rungytnių – ‘langus’ vykdavo indivindualių rungčių varžybos, kur visi dalyviai galėjo bandyti pagerinti egzistuojančius Lietuvos rekordus (esamus galite peržiūrėti čia – https://lt.wikipedia.org/wiki/Palanga_sands). Iš pradžių tarp trijų rungčių buvo atrenkami vaikinų ir merginų trys geriausi rezultatai, ir vėliau šios trijulės siekė pagerinti jau užfiksuotus rezultatus. Daugumai pavyko 🙂 Tačiau, niekam nepavyko pagerinti egzistuojančių rekordų. Ne ne, žaidėjai, ar bent jau didelė dalis jų pasigerino savo asmeninius rezultatus, tačiau esamų LT rekordų nepavyko perrašyti.

Grįžtant prie ultimeito, įsibėgėjant turnyrui pradėjo kilti ir vėjas, gūsiai, saulė pradėjo bausti nesisaugiančius drąsuolius, taip pasunkinant žaidimą aikštelėse. Kadangi visos meškos buvo skirtingose komandose neįmanona parašti vieningos pozicijos dėl turnyro eigos, nebent rašytume, kad “buvo smagu” 🙂

P1200407Užbėgant į istorijos pradžią, meškos pirmą kartą per tiek metų sulaužė tradicijas ir atvyko į Palangą dar penktadienį ir apsistojo Palangoje. Planas buvo pasibūti su komanda ir geriau išsimiegoti… Juokinga tiesa? 😀 Pasibūti pavyko, o dėl išsimiegojimo – vieniems daugiau, kitiems mažiau :)))
Šeštadienio vakarą prie grupės prisijungė ir tos meškos kurios nedalyvavo penktadienio procesijose, tačiau jau buvo ir sunkioji artilerija – Žukauskų kubilas :))) Komanda atispalaidavo, buvo gera. Meškos dėkoja Dariu ir Oksanai už kubilą, Redui ir Benui už nakvynę, Saulei už šašlykus :))) Gal kiek neįprasta, net ir veteranams, buvo matyti nukamuotą Artūrą – MM klubo įkūrėją ir gerbūvio sergėtoją 🙂 To nenupasakosi – reikėjo ten būti x))))

Antroji turnyo diena buvo mistika daug kam.. Dalis konandų neteko žaidėjų: vieni perdėgė saulėje, kiti susirgo, treti tiesiog dingo… Nepaisant prapuolusiu draugų – rungtynės tęsėsi. Turnyrinėje lentelėje buvo visiška sumaištis… Tačiau po paskutinių rato rungtynių – viskas išsisprendė. Dėl 1-os vietos susirungė Žalieji ir Oranžiniai, 3-iosios: mėlynieji ir baltieji, o dėl 5-osios: geltonieji ir raudonieji.

P1200076Niekam ne staigmena, kad laimėjo Kęstučio komanda (žinoma su visa derama pagaba), jie dirbo kaip komanda, o Kęstutis darė stebuklus aikštelėje. Kaip toje dainoje: …nugalėtojų niekas neteis, tad neteisiame ir mes, o džiaugiamės ir sveikianme! Pavyzdys kaip galima sulipinti komandą iš būrio individų.
Antirji liko žalieji (kurie tik finale primą kartą patytė pralaimėjimą), treti baigė mėlynieji – nugalėję baltuosius, Na o superDramatiškoje kovoje dėl 5os vietos vietos (taip taip, dėl 5os – super kovoje) įspūdingą “come back’ą padarė raudonųjų komanda ir atėmė pergalę iš geltonųjų nasrų 🙂 o šie jau galvojo laimėję, kai rezultatas buvo 9:6 jų naudai. Taip, šiame sporte būna visko ir labai smagu, kad tai vis primena mūsų geriausieji 😉

Beje – spiritą laimėjo – geltonieji (Artūro komanda), o MVP Matas ir Saulė su Ilze. Keista, bet šiemet kažkaip Kęstučiui ir Doanatai pritrūko balsų… Vėl gi, nenorime sumenkinti 2017 MVP žaidėjų – šaunuoliai – tikrai buvo prangindo tapti turnyro MVP 😉

P1200314Tai gi, Palanga Sands, tai ir individualių rungčių varžybos, kuriose visose dalyvavo meškų atstovai. Vienur meškos pateko į finalus, kitur – deja. Klubą nuvylė Artūras nepateikęs jokio rimto rezultato ir nepatekęs į finalus, tačiau nudžiugino Redas V., ir Deimantė N. su gerai MTA ir TRC rezultatais. Na, o prisimenatn layouy rungytį – vėl apima eforiją prsiminus tą dvigubą layoutą, kurį ‘užmetė’ Vytautas K. (vienu metu laikydamas išmesdamas du diskus. Be to, tiems kas nematė, jis metė dviems MM žvėrinčiaus augintiniams) Redui ir Sergey, kurie tuo pačiu metu darė layoutą, su atskiru disku. Gražu. Top balai. Pergalė.. Deja, mūsų MM tėvas – Artūras P. nesugebėjo išmesti disko ten/ar tokio kokio norėjosi Saulei… O gal, gal ir Saulė būtų laimėjusi layouto rungtį,… o gal ir ne.. saulė bandys ir kitais metais 🙂

AirBrush_20170528181156Vienaip ar kitaip, tai buvo keistai karštas, juokingas ir malonus savaitgalis, kuriam MM akyvaidžiai MM dar nebuvo pasiruošiusios, tačiau – buvo smagu!

 

SUN BEAM’as jau už vos pusantro mėnesio… 🙂

Komentuok / Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s