Apie Sportą

LUC 2011 indoorPirmasis skraidantis diskas buvo išrastas Walterio Morrisono 1948 metais JAV. 1957 m. Sausio 13d. Wham-O žaislų kompanija nupirko išradimo teises ir pradėjo diskų gamybą su prekinio ženklo pavadinimu „Frisbee“.

Pasaulyje egzistuoja ne vienas žaidimas su disku. Patys populiariausi žaidimai su skraidančia lėkšte yra: Ultimeitas (lėkščiasvydis), Diskgolfas (DG), Dvidiskis (DDC), Freestyle ir Guts.

Meškų Iššūkis HAT 2013Ultimeitas (Lėkščiasvydis, angl. ‘Ultimate’ / ‘Ultimate frisbee’) yra labiausiai paplites žaidimas su skraidančiu disku pasaulyje. Žaidimas buvo sugalvotas Joel Silverio ir Jaredo Kass 1968 metais, kaip užsiėmimas praleisti vakarms.

Lėkščiasvydis yra komandinis, nekontaktinis sportas žaidžiamas su ‘frizbiu’ (skraidančiu disku). Pats žaidimo tikslas yra pelnyti tašką perduodant diską į aikštės gale esančią taškų pelnymo zoną (panašiai kaip amerikietiškaime futbole). Žaidėjai negali bėgti turėdami diską.

Lėkščiasvydis yra išskirtinis savo „žaidimo dvasia“. Žaidimo dvasios apdovanojimas yra skiriamas komandoms pagal penkis kriterijus: Taisyklių išmanymą; Fizinį kontaktą, pražangos, geranoriškumas; savikontrolė ir pozityvus elgesys;

Žaidimo dvasia garbingo žaidimo principais ir žaidimo mėgavimuosi. Taip pat šiame sporte nėra teisėjų, įvykus taisyklių pažeidimams patys žaidėjai stabdo žaidimą.

DG SmiltynejeDiskgolfas (angl. Disc Golf – DG) yra labai panašus į tradicinį golfą, tik čia naujami skraidantys diskai (diskai skiriasi nuo lėkščiasvydžio diskų, jie būna mažesni ir plonesni). Žaidimas buvo sukurtas Edo Headricko 1976 metais JAV. Diskas iš starto vietos yra metamas link specialaus krepšio (mėgėjiškai žaidžiant gali būti naudojami ir kiti objektai). Žaidimo tikslas padarius kuo mažiau metimų įmesti diską į žaidimo krepšį, tradiciškai tai būna metaliniai krepšiai su grandinėmis diskams gaudyti.

Double Disc CourtDvidiskis (angl. Double Disc Court – DDC), kaip galima spresti iš pavadinimo yra žaidžiamas su dviem skraidančiais diskais. Žaidžia dvi komandos, su dviejais žaidėjais komandoje. Abu komandos nariai stovi vienoje aikštelėje. Žaidimo tikslas neleisti oponetų komandai įmesti diską į jūsų aikštelę ir tuo pačiu patiems įmesti savo diską į oponentų aikštelę. Žaidimo aikštė tai du identiški kvadratai 13 metrų ilgio kraštinėmis. Tarp šių dviejų kvadratų yra 17 metrų tarpas. Atakos yra dvejopos: metant diską į oponentų aikštelę, kad jis joje nusileistų nepagautas, bet nusilestų kvadrate ir nusileidęs neišeitų už aikštės ribų, arba priversti abu diskus vienu metu atsidurti vienoje aikštės pusėje (taip yra pelnomi du taškai).

freestyle„Freestyle“ tai yra labiau ne žaidimas, o įvairiausių triukų su skraidančiu disku demonstravimas. Triukai dažniausiai atliekami veno asmens, tačiau su vieno arba komandos iš dviejų asmenų.

“Guts” žaidimas yra dar vienas žaidimas pritaikytas žaisti su disku – tai kvadrato/išmuštuko pagridnu sukurtas žaidimas.

Komentuok / Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s