10 ultimeito taisyklių

10 pagrindinių ultimeito taisyklių10 nesudėtingų ultimeito taisyklių
(pagrindiniai žaidimo principai)

1. Aikštelė:
keturkampis plotas su galinėmis įskaitinėmis zonomis kiekviename aikštelės gale. Aikštelės matmenys: 100 m X 37 m (dvi 18 metrų galinės įskaitinės zonos ir 64 m aikštė tarp jų).

2. Žaidimo pradžia:
abi komandos stovi išsirikiavusios prieš savo galinės įskaitinės zonos liniją. Gynėjai meta diską (lėkštę) puolėjams. Aikštelėje žaidžia 7 žaidėjai lauke ir 5 – patalpoje.

ultimate sunshine tournament mariu meskos 2014 (2)3. Taškų pelnymas:
kiekvieną kartą, kai puolėjai perduoda diską savo komandos nariui, esančiam varžovų įskaitinėje zonoje, pelnomas taškas. Po kiekvieno taško apsikeičiama aikštelės pusėmis ir žaidimas tęsiamas toliau.

4. Disko judėjimas:
diską galima mesti bet kuria kryptimi, ją perduodant savo komandos nariui. Žaidėjui negalima eiti ar bėgti su disku rankose. Žaidėjas su disku rankose (metikas) privalo lėkštę diską per 10 sekundžių lauke ir per 8 sekundes patalpoje. Laiką skaičiuoja gynėjas, ginantis metiką.

Garuojantys diskai HAT 20135. Disko perėmimas:
jeigu metimas nepavyko (pvz. pateko už aikštelės ribų, palietė žemę ar grindis, buvo perimtas varžovų), tuomet gynėjai tuoj pat gauna diską ir tampa puolimu.

6. Žaidėjų keitimas:
keitimą galima vykdyti po kiekvieno pelnyto taško bei  žaidėjui susižeidus. Keitimų skaičius neribotas.

7. Bekontaktis žaidimas:
bet koks fizinis kontaktas tarp žaidėjų draudžiamas. Taip pat draudžiama pastumti, blokuoti, kišti koją ar kitokiu būdu trukdyti žaidėjui judėti. Palietus žaidėją, fiksuojamas taisyklių pažeidimas (foul).

8. Taisyklių pažeidimai:
jeigu po taisyklių pažeidimo (stūmimas, blokavimas, lietimas ir pan.) prarandamas diskas, tai žaidimą tęsia tos komandos žaidėjas, prieš kurį buvo prasižengta, nuo tos vietos, kur buvo įvykdytas pažeidimas. Jeigu žaidėjas, kaltas dėl taisyklių pažeidimo, nesutinka su tuo, žaidimas tęsiamas nuo tos vietos, iš kur buvo mestas diskas prieš taisyklių pažeidimą.

9. Pačių teisėjavimas:
žaidėjai yra atsakingi už savus taisyklių pažeidimus ir klaidas. Savo tarpusavio ginčus sprendžia patys.

10. Žaidimo dvasia:
Ultimeitas propaguoja sportinį teisingumą ir garbingą elgesį griežtą taisyklių laikymąsi ir tikrąjį žaidimo malonumą. Skatinamas konkuruojantis žaidimas, bet jokiu būdu ne žaidėjų pagarbos vienas kitam kaina.

Komentuok / Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s