Ultimeitas Lietuvoje

Istorija super trumpai

Okej, dabar labai trumpai apie ultimeitą Lietuvoje. Skirtingi šaltiniai byloja plius minus taip, kad diską vaikyti Lietuvoje pradėjo 1999 metais, o šiemet jau 201.. Na, panašu kad jau turime neblogas tradicijas 🙂
Tiesa, pasaulyje viskas prasidėjo @ JAV dar 1968 New Jersey’yje. Natūralu, kad žaidimas per tiek metų “užaugo”, kaip ir profesionalumas bei atsirado masiškumas – vien JAV yra virš 1000000 žaidėjų.
Žvilgsnis į ateitį – 2028 m. ultimeitą išvysime olimpiadoje!

Nerandi sau aktualios temos?

> 15 priežasčių dėl kurių verta pradėti sportuoti ultimeitą!!
> Apie ultimeitą šiek tiek plačiau; kaip jį Žaisti – taisyklės.
> Nesusikalbi su ultimeiteriais? Ši kategorija žmonių naudoja savo žodyną.

Klubai ir komandos

Lietuvoje komandų yra daugiau negu klubų. Lietuvoje yra šios komandos: Klaipėdos “Marių Meškos” (MM) ir “Klaipėdos Licėjus”, Vilniaus “Vorai”, “Drop That Smile” (DTS), “KossMix” ir “Party Unicorns”, Kauno “Skraidantys Drambliai” (SD), Jurbarko “Velniai”, Šiaulių komanda (konkretaus vardo jiems neduosim, nes jie neapsisprendžia, per eilę metų vadinosi: ‘Sun City Colibri’, ‘Colibri’, ‘All-stars’, ‘Auksinės Lapės’, ‘Golden Foxes’, ‘Frismatic’, ‘Baltic Dragons’, ‘Power Rangers’ ir niekas nežino kaip jie vadinsis rytoj).
Šiuo metu šėšėlyje, o gal jau ir užmarštyje tūno vardai “Taškas”, “Zepps”/”Zeppelins”/”Snaiperis”, Žalieji Velniai” (ŽV), “Utenos Frizbio Entuziastai” (UFE), “Briliantais Sninga” (BS), “Krakės”, “UŽA”, “Prienai”.
Projektinės komandos yra tik dvi: “Disco-h-olics”, “ULTIM8”. Kažkada būta ir komandų “X”, “Double Z” (ZZ) ir “Baboons”.

Varžybos apie kurias turi žinoti

Kasmet vyksta turnyrai/čempionatai/lygos. Turnyrus skirstome į klubinius ir HAT turnyrus t.y. kai žaidėjai burtų keliu paskirstomi į turnyro siūlomas komandas kuriose žaidėjai žaidžia kartu turnyro metu.

Klubiniai

Žinoma, svarbiausi klubiniai turnyrai yra Lietuvos Čempionatai: uždarų patalpų (žiemą – LUČi) ir lauko (vasarą – LUČ).
Šaltuoju sezonu Lietuvoje čempionatas vykstas lygos principu, taip visi gauna daug rungtynių ir konkurencinė kova dėl pozicijų nuolat vyksta.
Vasara lygos nevyksta (bent jau kol kas Lietuvoje). O mūsų kaimynai pradėjo Latvijoje, 2018 metais, pradėjo rengti Baltijos Ultimeito Lyga (BUL). Kūl! Daugiau klubinių turnyrų ant žolės kaip ir nėra (buvo keletą kartų vienkartiniai sumažinto formato klubiniai turnyrai Kaune ir Kaišiadoryse).

HAT turnyrai

ant žolės Lietuvoje vyksta tik sumažintame variante, t.y. 3 prieš 3, arba 4 prieš 4. Tokie turnyrai periodiškai vyksta Klaipėdoje “Meškų Iššūkis” (nuo 2010), Vilniuje “Trigubas Smūgis” (nuo 2012), Jurbarke “Diskasukis” (nuo 2016). Kelis kartus buvo organizuoti HAT turnyrai Šiauliuose bei Kaišiadoryse.

Paplūdimio turnyrai

Paplūdimio turnyrai vyksta tik pajūryje – Klaipėdoje “SUN BEAM” ir Palangoje “Palanga Sands” HAT. Jeigu nieko nežinai apie SUN BEAM tiesiog pažiūrėk video esančius Youtube su pavadinimu SUN BEAM 🙂 O “Palanga Sands”, tai ultimeito HAT turnyras, kurio metu vyksta dar ir individualių rungčių varžybos (toliausiai numetsto disko, ilgiausiai ore išbuvusio ir viena ranka pagauto disko, toliausiai numesto ir paties pagauto viena ranka disko varžybos, bei gražiausiai pagauto disko krentant rungtynės).
Lietuvos paplūdimio Ultimeito Čempionatai dar nevyksta 😦

Uždarų patalpų arba tiesiog – salės turnyrai

Klubiniai

Kaip jau minėta aukščiau – Lietuvoje yra lygos šaltuoju sezonu (2016, 2016-17, 2017-18, 2018-19…). Mišriąjai grupei čempionatai prasidėjo tik 2017-18 sezonu ir sėkmingai vyksta toliau 2018-19.
Be Lietuvos čempionato lygos yra vienos dienos Jurbarko miesto turnyras “Ledinis Diskas” (jau nuo 2012, tradiciškai sausio pabaigoje). Daugiau tradicinių klubinių varžybų Lietuvoje nėra, tačiau vertėtų paminėti pačius kiečiausius turnyrus esančius netoli: Latvijoje “Baltic Ultimate Championship Cup indoor” (BUCCi), “Rigas Rudens” (tradiciškai lapkričio 1 arba 2 savaitgalį) ir vienas turnyras Estijoje, Taline – “Kick in de Kök”. Visi pastarieji trys yra traktuojami kaip rimčiausi regione uždarų patalpų turnyrai.

HAT turnyrai

Tradicinius ir patikimus turnyrus organizuoja Klaipėdos meškos “Garuojantys Diskai” (kasmet sausio 1 d. rytą) ir Vorai “Trigubas smūgis” (sausio pirmą savaitgalį). Keletas pavienių turnyrų vyko Šiauliuose bei Kaišiadoryse, deja tai buvo tik epizodiniai eventai.

 

Viską kaip ir aptarėme liko tik neatsakytas klausimas

prisijungti prie esančių komandų

ar

sukurti savo komandą?

Prisijungti gali: Klaipėdoje prie “Marių Meškų”.
Kaune – “Skraidantys Drambliai”.
Šiauliuose – “Šiauliai ultimate”.
Jurbarke – “Frisbee Ultimate sporto klubas “Velniai””
Vilniuje – “KossMix” ir “Vorai” – vaikinams.
“Drop That Smile” ir “Party Unicorns” – tik merginoms.
Šiaip merginas priima visi klubai, tik pastarieji du yra VIEN TIK merginų klubai 😉

Kaip sukurti savo komandą?

Nenori prisijungti prie esamų ir galvoji, kad geriau sukurti savo komandą – PIRMYN 🙂 Tau reikės būrio bendraminčių (merginos, vaikinai, mišri grupė – ne-svar-bu), skraidančio disko (geriau daugiau) irrrr….pradėti žaisti! 😉
Rekomenduoju susisiekti su artimiausiu klubu, kad padėtų parodant kaip mesti ir gaudyti diską, bei kaip judėti aikštėje, kokie pratimai nuo kurių lengviau pradėti ir kad sužinoti į kurį turnyrą jau reikėtų registruotis 🙂
Nėra smagesnio dalyko, kaip su komanda surasti turnyrą, užsiregistruoti, laukti+ruoštis jam, pasidaryti marškinėlius, ir galiausiai nukeliavus į jį pamatyti OMG!!! KAIP KIETAI TIE FINALE ŽAIDŽIA!!!
Faina, kai supranti, kiek daug yra tokių kurie irgi vaikosi diskus :))) #chasingdiscs #eatsleepdisc & repeat